Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny
ul. Kościelna 1, 34-400 Nowy Targ
Telefon 18 266 67 50
katarzyna@katarzyna.nowytarg.pl
katarzyna.nowytarg.org.pl

Rachunek bankowy Urzędu Parafialnego:
PKO BP o/I w Nowym Targu 02 1020 3466 0000 9102 0035 3441

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10. 10. 2021 r.

Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 16.00
Różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17:30

 

W liturgii wspominamy bł. Marię Angelę Truszkowską.

XXI Dzień Papieski: zbiórka do puszek po Mszach św. na Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Żywy pomnik Jana Pawła II” – stypendia dla polskiej młodzieży.

Na Mszy św. o godz. 12:30 uczcimy 10 rocznicę ustanowienia św. Katarzyny Patronką Nowego Targu.

W związku z wprowadzeniem przez władze świeckie ograniczeń związanych z koronawirusem informujemy, że w kościele i na terenie przykościelnym wszystkie osoby powinny mieć zakryte usta i nos.

Kalendarz liturgiczny i parafialny:

Poniedziałek 11. 10. – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

Wtorek 12. 10. – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana. O godz. 9:00 Ks. Bp. Damian Muskus odprawi Mszę św. z okazji Inauguracji Roku Akademickiego Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Również we wtorek o godz. 15:00 Msza św. z okazji rozpoczęcia roku pracy Przedszkola.

Środa – 13. 10. – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Przed Mszą św. o godz. 18:00 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18:00, po niej procesja w ogrodzie różańcowym.

Czwartek – 14. 10. – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Piątek 15. 10. – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

O godz. 11:00 Msza św. z okazji 140-lecia istnienia  Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

O godz. 16:00 młodzież z klas VIII przygotowująca się do bierzmowania przychodzi na różaniec, po nabożeństwie spotkanie w kościele, kandydaci przynoszą wypełnione deklaracje.

Sobota  – 09. 10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Spotkanie lektorów o godz. 10.00.

Niedziela – 10. 10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe,

prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.

 

            Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: W „Gościu niedzielnym”, m.in. o wartości życia, w „Niedzieli” - "Czy Różaniec zbawia?", dla najmłodszych „Mały Gość Niedzielny”. Nowy numer WPiS

 

 

Naszym Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień
przez ręce Maryi Królowej Różańca św.

 

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 03. 10. 2021 r.

I niedziela miesiąca. Przygotowanie duchowe do Dnia Papieskiego, słowo biskupów polskich. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30, a dzieci i młodzież od poniedziałku do soboty o godz. 16.00.

W związku z wprowadzeniem przez władze świeckie ograniczeń związanych z koronawirusem informujemy, że w kościele i na terenie przykościelnym wszystkie osoby powinny mieć zakryte usta i nos.

 

Kalendarz liturgiczny i parafialny:

Poniedziałek 4. 10. – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej zaprasza na październikowe Jerycho, czyli modlitwę różańcową przed Najśw. Sakramentem. Parafia św. Katarzyny w Nowym Targu prowadzi modlitwę w godzinach od 12:00 do 16:00.

Wtorek 5. 10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i zakonnicy.

Środa – 6. 10. – wspomnienie św. Brunona, prezbitera. Przed Mszą św. o godz. 18:00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – 7. 10. –   wspomnienie NMP Różańcowej. I czwartek miesiąca. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa na rozpoczęcie peregrynacji relikwii i obrazu bł. Ks. Michaela McGivney'a, Założyciela Rycerzy Kolumba. O godz. 18:00 Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem relikwiami, akt zawierzenia Parafii oraz zbiórka na rzecz placówki wspierającej życie (środki czystości, ręczniki, ścierki, pieluchy i pampersy)

Piątek - 8. 10. - Msze św. z konferencją w intencji rodzin i błogosławieństwem relikwiami o godz. 6:30 i 7:00. Pożegnanie relikwii bł. Ks. Michaela McGivney'a.

Sobota  – 9. 10. –   wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Zbiórka ministrantów o godz. 9:00.

Niedziela – 10. 10. – XXVIII Niedziela Zwykła. Wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. XXI Dzień Papieski. Zbiórka do puszek po Mszach św. na Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Żywy pomnik Jana Pawła II” – stypendia dla polskiej młodzieży. Taca inwestycyjna na potrzeby parafii.

         Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: W „Gościu niedzielnym” m.in. o tym jak wygląda współczesny wolontariat, w „Niedzieli” m.in. o kierownictwie duchowym. Dla najmłodszych miesięcznik „Staś”.

 

W tym miesiącu odeszli do Pana śp. Andrzej Krzak, śp. Krzysztof Skalski, śp. Krzysztof Steliga, śp. Helena Korczak, śp. Helena Sulka, śp. Anna Kulman, śp. Bronisława Zientara, śp. Andrzej Malicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Naszym Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa

na  nowy tydzień. Z Królową Różańca św. na modlitwie ubogacajmy nasze serca.

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26. 09. 2021 r.

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Kosmy i Damiana męczenników.

O 12.30 Msza św. w intencji śp. Ks. prał. Tadeusza Dąbrowskiego w 2 r. śmierci.   

III  Franciszkański Zakon Świeckich dzisiaj ma doroczne spotkanie w Kalwarii Zebrzydowskiej, nie będzie Mszy św. o 15.00. Nieszpory o godz.17:30.

Po Mszy Św. o godz. 18:00 otwarte uwielbienie prowadzone przez Dziewiczy Orszak Baranka.

Kalendarz liturgiczny i parafialny:

Poniedziałek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera

Wtorek –28.09. – wspomnienie św. Wacława męczennika, patrona archikatedry krakowskiej

Środa – 29.09. – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Przed Mszą św. o godz. 18:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Czwartek – 30.09. –   wspomnienie św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek – 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy zakonnicy i doktora Kościoła. Początek nabożeństw różańcowych w naszej Parafii. Procesja eucharystyczna na rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o 17:30 Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 16:00, a dla dorosłych od poniedziałku do niedzieli o godz. 17:30. I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15:00 do 18:00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16:00,  nabożeństwo z modlitwą wynagradzającą NSPJ o godz. 17:30. Od godz. 19:00 Adoracja  Uwielbienia, o godz. 20:00 Msza Św. i po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Sobota – 02.10. –  wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.  Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP wraz z różańcem o godz. 17:30. Msza św. wieczorna z XXVII Niedzieli Zwykłej.

Niedziela – 03.10. – XXVII Niedziela Zwykła. I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

Na Mszy św. o 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III, rodzice kupują białe różańce, które po poświęceniu uroczyście wręczą swoim dzieciom. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Zapraszamy dzieci, które chcą śpiewać do scholki „Katarzynki” w niedziele - próba o godz. 9.45 i wspólny śpiew na Mszy o godz. 11.00.

            Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: W „Gościu niedzielnym”
m.in. o marszu dla życia i rodziny, w „
Niedzieli” m.in. solidarnie w obronie religi „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Staś”.

Bóg zapałać za ofiary na utrzymanie naszej parafii. Prośmy w modlitwach dobrego Boga o pogodę i bezpieczeństwo w czasie prac remontowych.

Naszym Gościom i Parafianom życzymy Bożej opieki i wstawiennictwa św. Katarzyny PM.

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta