Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny
ul. Kościelna 1, 34-400 Nowy Targ
Telefon 18 266 67 50
katarzyna@katarzyna.nowytarg.pl
katarzyna.nowytarg.org.pl

Rachunek bankowy Urzędu Parafialnego:
PKO BP o/I w Nowym Targu 02 1020 3466 0000 9102 0035 3441

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
5. 01. 2020 A.D.

 

Dzisiaj I Niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
Na Mszy Św. o godz. 11.00 i 12.30 śpiewa Akademicki chór „Organum” pod dyrekcją Bogusława Grzybka. Nieszpory o godz.17.30.

Dzisiaj i jutro poświęcenie kadzidła i kredy do oznaczenia domów, którą młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała przed kościołem – dochód jest przeznaczony na działalność grupy młodzieżowej.

Kalendarz liturgiczny i parafialny:

Poniedziałek - 6.01.2020. - Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy Św. niedzielny. Składka jest przeznaczona na misje Kościoła Katolickiego. Orszak Trzech Króli w tym roku wyruszy z kościoła NSPJ i św. Katarzyny. Z naszego kościoła orszak wyruszy po Mszy św. o godz.11.00. Zapraszamy całe rodziny z koronami na głowie. Msza Św. o godz. 15.00 w intencji Związku Podhalan. Liturgia z oprawą góralską.

Środa - 8.01.2020. – przed Mszą Św. wieczorną Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Niedziela - 12.01.2020. Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się cykl obchodów” skupionych wokół misterium Wcielenia. Po Mszy Św. o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie.

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Niech spotkanie z kapłanem będzie okazją do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy o obecność na kolędzie wszystkich domowników. Program wizyty duszpasterskiej umieszony jest na stronie internetowej naszej parafii, można również zabrać przy wyjściu z kościoła. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczane są również na misje, wsparcie księży emerytów i chorych.

Biblioteka parafialna jest czynna w czwartek od godz. 15.30 -17.30. Zapraszamy do korzystania
z naszej biblioteki
.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Znajdziemy m.in. w tygodniku „Niedziela” dodatek z modlitwami okolicznościowymi, w „Źródle” o historii Objawienia Pańskiego, w Gościu Niedzielnym o woli życia wg. Myśli Prymasa Tysiąclecia,  dla młodzieży „Droga” o wyrwaniu się z sieci dla drugiego człowieka, „Misyjne Drogi” o pasterzu na misjach i „Ola i Jaś” z niespodzianką.
Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary, które pokrywają część kosztów prasy katolickiej.

 

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i w kancelarii na potrzeby naszej parafii

 

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy, by Chrystus zajaśniał w Waszych sercach
i wskazywał drogę przez życie.

Ks. Proboszcz Zbigniew Płachta