Parafia Św. Katarzyny

W NOWYM TARGU

Schola "Katarzynki" działa przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu od 2007 roku.
Pierwszym opiekunem scholi był ks. Paweł Mielecki, po nim  ks. Włodzimierz  Szumiec, ks. Jarosław Łabęda, obecnie ks. Konrad Kozioł .
Schola skupia młodych ludzi w wieku od pięciu do piętnastu lat. Uczestniczy w festiwalach, konkursach i przeglądach pieśni religijnych. Między innymi w Sacrosongu w 2009 roku zdobyła drugie miejsce oraz wyróżnienie na festiwalu Pieśni o Miłosierdziu Bożym w Chełmku. W swoim dorobku ma wydanie płyty z kolędami w 2009 pt. "Niech kolęduje z nami cały świat".


Głównym celem działalności "Katarzynek" jest śpiew na chwałę Bożą podczas niedzielnych mszy świętych i uroczystości świątecznych zgodnie z przesłaniem św. Augustyna "Kto śpiewa, ten dwa razy się modli".
Aniołami naszej scholi są Pani Ania Polak i Pan Maciej Trzciński! Prowadzą spotkania, przygotowują liturgię mszy świętej o godz. 11.00 na niedzielę, oddają swój czas i serce zupełnie bezinteresownie a raczej interesownie tzn. na chwałę Bożą.

BIERZEMY UDZIAŁ W LITURGII MSZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELNEJ O GODZINIE 11.00
 

Czekamy na wszystkich, którzy chcieliby pośpiewać na Bożą chwałę i poznać nowych ludzi. Przyjdź w niedzielę o 9.45 na próbę do sali na plebanii . Poproś rodziców! Rodziców prosimy!

Czytaj więcej...